Koordynacja ślubu i wesela

Koordynacja ślubu i wesela to szczególny punkt w ofercie Be My Valentine, bo skierowany do wszystkich Par Młodych, które zdecydowały się na samodzielną organizację zaślubin i przyjęcia weselnego.

Z pewnością jesteście bardzo dobrze zorganizowani, ale także zdajecie sobie sprawę, że w najbardziej intensywnym okresie – około dwóch tygodni przed uroczystością – będziecie chcieli poświęcić więcej uwagi sobie i bliskim. Dlatego warto przekazać “dopięcie” wszystkich spraw związanych stricte z organizacją uroczystości profesjonalnemu konsultantowi ślubnemu.

koordynacjaslubuiwesela2

Jak wygląda koordynacja ślubu i wesela przez Be My Valentine?
Oto kilka podstawowych zasad:
Profesjonalnie przygotowany scenariusz!

Właśnie od tego zaczynam pracę nad koordynacją ślubu i przyjęcia, który opracowuję najpóźniej tydzień przed uroczystością, rozsyłam i szczegółowo omawiam ze wszystkimi podwykonawcami. Dlaczego planowanie wesela jest tak ważne? Ponieważ samo zatrudnienie podwykonawców i umówienie się z nimi na konkretną godzinę i miejsce nie wystarczy. Aby przyjęcie weselne przebiegło koncertowo, potrzebny jest “dyrygent”, czyli konsultant ślubny, który przygotuje dokładny plan oraz sprawi, że każdy podwykonawca będzie dokładnie wiedział kiedy, gdzie i co się wydarzy oraz jaka będzie jego rola w całym procesie.

O Waszą uroczystość dba kilku koordynatorów

W zależności od wielkości i stopnia skomplikowania, przy koordynacji zarówno przygotowań jak i samego przyjęcia pracuje minimum dwóch konsultantów-koordynatorów. To daje Wam gwarancję, że nasza agencja ślubna będzie obecna w “kilku” miejscach jednocześnie i dopilnuje wszystkich spraw.

Przygotowanie lokalu i miejsca ceremonii do Wielkiego Dnia

W zależności od koncepcji, organizacja ślubu - przygotowania i dekoracja miejsca ceremonii oraz przyjęcia może trwać od kilku godzin do nawet kilku dni. To jest moment, kiedy realizowane są wszystkie założenia na temat ustawienia mebli, dekoracji lokalu i miejsca ceremonii, zbudowania sceny, nakrycia stołów, rozłożenia menu, winietek i innej papeterii itp. Konsultanci Be My Valentine aktywnie uczestniczą w tym procesie. Nasze zadanie polega na nadzorowaniu i dopilnowaniu, aby wszystko zostało przygotowane zgodnie z ustaleniami i na najwyższym poziomie - tak, aby nic nie zaskoczyło Parę Młodą i gości.

Ślub i przyjęcie weselne to żywy organizm – jedyna gwarancja sukcesu to stała kontrola i korekta planu jeśli jest taka potrzeba

Na przebieg dnia wesela wpływ ma wiele czynników. Niektóre z nich da się przewidzieć i zaplanować, natomiast są też takie, których zaplanować nie da się. Jednym z takich czynników jest, na przykład, zachowanie gości. Nawet jeśli doskonale znamy swoich gości nie możemy przewidzieć na 100% jak będą się bawić. Wspólnie z zespołem muzycznym czy dj’em konsultant monitoruje jak bawią się goście i odpowiednio dostosowuje plan wesela.

Rozliczenia z podwykonawcami

Organizacja wesela wymaga tego, by w pracę przy zaangażowanych było wiele podwykonawców - lokal, fotografowie, wideo-operatorzy, zespół muzyczny, barmani, dekoratorzy, firma cukiernicza, opiekunki do dzieci, kierowcy autobusów i samochodu Pary Młodej i wiele innych. Za usługi niektórych podwykonawców płaci się po weselu, natomiast z wieloma z nich trzeba rozliczyć się dniu uroczystości. Konsultant Be My Valentine odpowiada za przekazane do rozliczeń pieniądze, dokonuje rozliczeń na bieżąco, a także sporządza dokładny raport z dokonanych płatności, gdzie każdy podwykonawca podpisuje się pod otrzymaną kwotą.

Organizator ślubu jest obecny do samego końca przyjęcia

Dlaczego to jest tak ważne? Przyjęcie to nie tylko wiele logistycznych spraw, które trzeba załatwić (czasami jednocześnie). Wielu rzeczy nie da się przewidzieć i wyeliminować. Osoba, która jest w pewnym stopniu gwarantem bezpieczeństwa Was i Waszych gości jest wprost niezbędna do tego, żebyście mogli beztrosko bawić się w gronie rodziny i przyjaciół.

Skontaktujcie się z nami już dziś, aby otrzymać indywidualną wycenę koordynacji Waszego Wielkiego Dnia!